Cat Leg Apartment
polerowany beton, posadzka przemysłowa, betonowa podłoga, minimalizm, szarość, tapeta, cole&son, teak bathroom,
16499
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16499,bridge-core-2.8.7,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-27.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.3,vc_responsive

Powstał na zamówienie dla artysty-kompozytora. Klasyczna tonacja jasnych szarości ocieplonych elementami drewna -w najlepszym wydaniu materiałowym. Bazę stanowi delikatny popiel polerowanego betonu -przełamują go meble i schody w naturalnym, dębowym fornirze o mocnym usłojeniu. O drzewach opowiada również legendarna, wycofana już z produkcji tapeta Cole&Son z kolekcji Fornasetti.

Ciemna, nastrojowa łazienka wykończona jest antracytowym gresem o szlachetnej strukturze. Obudowa wanny i podłoga wykonana została z wyselekcjonowanego teaku o wyraźnym rysunku.  Gatunek ten, używany między innymi we wnętrzach łodzi i jachtów, doskonale znosi regularny kontakt z wodą.

Niewysoki apartament został doświetlony za pomocą starannie dobranych, neutralnych opraw technicznych.

CIEKAWOSTKA:

Ekipa wykonująca betonową posadzkę uzależniła termin realizacji od pogody, zastrzegając przesunięcie realizacji w wypadku …burzy z piorunami.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne: silny wiatr, niska wilgotność, nasłonecznienie, mróz, a nawet -podobno -burza z piorunami, mają niekorzystny wpływ na wiązanie betonu. Mogą spowodować jego pękanie nawet wewnątrz budynku.

Projekt wnętrza: Katarzyna Dolińska

Fotografia: Agnieszka Wrześniak